fbpx
+48 733 710 608 info@sailskipper.pl

MEKSYK

płw. Jukatan

wstępny projekt rejsu katamaranem

Cancún / Isla Mujeres / Isla Holbox / Cozumel / Tulum /
Playa del Carmen / Puerto Morelos / Javier Rojo Gómez

proponowany termin: 7-14.02.2021
+ dla chętnych obowiązkowo przynajmniej 7 dni na lądzie : )

Rejs katamaranem to same zalety, ogromna przestrzeń, brak przechyłów i dużo większa stabilność i szybkość niż jednokadłubowego jachtu – to pływający luksusowy przestronny apartament dla max. 12 osób (4 dwuosobowe kajuty oraz 2 ​kajuty ​pojedyncze​ i dodatkowo dwuosobowa rozkładana koja w mesie). Nasz rejs będzie odbywał się w 10 osobowym składzie.

Propozycja trasy

Dzień 1: Isla Mujeres
Ciesz się spokojną wyspą Isla Mujeres i jej tętniącymi życiem rafami koralowymi, w tym parkiem Garrafon Natural Reef, rafą El Farito, rafą Sac Bajo i podwodnym muzeum rzeźb MUSA. Opalaj się w Playa Norte i oglądaj zachód słońca na Playa Sol. Gromadzą się tu rekiny wielorybie, przyciągane przez rafę mezoamerykańską.

Dzień 2: Isla Mujeres do Holbox
Oddzielone od lądu laguną, Holbrox oferuje tak wiele możliwości wyboru naturalnych krajobrazów i plaż, które są nietknięte przez turystykę. Wyspę otaczają namorzyny i wody jadeitu, które można zwiedzać kajakiem. Kilka godnych uwagi plaż, które warto wypróbować, to Punta Coco i Punta Mosquito, na których można zobaczyć flamingi. Idealne miejsce dla tych, którzy uwielbiają obserwować ptaki z ponad 150 gatunkami lub możesz oglądać kolorowe ryby i żółwie.

Dzień 3: Holbox do Cozumel
Cozumel jest ulubionym miejscem miłośników nurkowania i snorkelingu dzięki dziewiczej linii brzegowej z czystymi wodami i kolorowymi rafami. Przeglądaj Paradise Reef, Columbia Reef i Palancar Reef. Zanurkuj w podwodnych jaskiniach w Devil’s Throat w Punta Sur. Możesz przerwać swoją trasę tutaj, zatrzymując się na Isla Mujeres.

Dzień 4: Cozumel do Tulum
Wstań wcześnie, aby zwiedzić ruiny Majów w przybrzeżnej fortecy morskiej z widokiem na Morze Karaibskie. Popłyń w naturalnych otworach w wapieniu i zobacz formacje skalne. Spaceruj po piaszczystych plażach w Tulum, otoczonych palmami.

Dzień 5: Tulum do Playa del Carmen
Jeśli chcesz nurkować na Rafie Mezoamerykańskiej, jest to najlepsze miejsce na wycieczkę nurkową, aby pokazać najlepsze miejsca do zobaczenia rekinów byków, wraków i nurkowania przy ścianie. Życie morskie obejmuje żółwie, płaszczki, żarłacze i barakudy, a także ryby tropikalne. Zrelaksuj się na szerokich piaskach Mamitas, gdzie możesz spróbować sportów wodnych, takich jak parasailing i narty wodne.

Dzień 6: Playa del Carmen do Puerto Morelos
Odwiedź tę tradycyjną wioskę rybacką, w której system płytkich raf jest popularny do nurkowania z rurką. Aby chronić ekosystem, potrzebujesz przewodnika po Parku Narodowym Puerto Morelos. Jeśli chcesz się zrelaksować, udaj się do Playa Secreto i Playa Delfines.

Dzień 7: Puerto Morelos na Isla Mujeres
Powrót do bazy.

Co dalej na lądzie po rejsie?

Wybierzemy się zobaczyć:

 • Ruiny Majów Chichén Itzá i Cobá
 • Liczne przepiękne cenoty
 • Kolonialne miasteczka w tym koniecznie Mérida
 • Liczne Cenoty, również te dzikie i dzikie flamingi 🙂
 • miasto Meksyk?
 • Gwadelupe?
 • …..

TRANSFERY

Lot do Cuncun (trzeba odrzucić loty z przesiadką w USA, powrotny może być jeśli spędzicie w Meksyku (lub poza strefą Schengen) więcej niż 14 dni (Covid i zakaz wjazdu bez spełnienia tego warunku – to po 1 stycznia ma się zmienić, niemniej obecnie jest jak powyżej).

(transfer z Berlina czy Londynu jest możliwy – dojazd do Berlina na lotnisko to tranzyt, nie jest wymagana wówczas ani kwarantanna ani test, wystarczy w razie kontroli pokazać bilet lotniczy, tak samo na powrocie. Tranzyt oczywiście może być mulitmodalny np. samochód + samolot, czas na tranzyt do 24h – po tym czasie trzeba opuścić granice transferowanego kraju)

 • Lufthansa z Wrocławia
 • British z Berlina
 • TUI (czarter bezp.) z Brukseli (BRU)

KOSZTY

 • lotów ok 300-500€ w dwie strony
 • koszt rejsu ok. 800-900€ / osoba
 • wyżywienie i booking przed/po rejsie: koszty niższe niż w Polsce

Propozycja trasy – mapa

Galeria zdjęć

Jednostka: katamaran

Bali 4.0 (watermaker)

(2016)

Kolejny model firmy Catana katamaran Bali 4.0 ma lekką, ale mocną konstrukcję.  

Takielunek jest prosty i solidny, ożaglowanie stanowią samohalsujący fok i duży grot typu square head. Szoty i fały są sprowadzone do podwyższonego stanowiska sternika, które znajduje się na prawej burcie i zapewnia doskonałą widoczność, za wyjątkiem widoku na rufę z lewej burty. Pokłady są szerokie,  o dobrej powierzchni antypoślizgowej z uchwytami wlaminowyanymi w nadbudówkę. Brak jest uchwytów z przodu nadbudówki. Przedni kokpit może rywalizować wielkością z wieloma standardowymi, rufowymi kokpitami.

Mesa jest bardzo przestronna, podobna wręcz do ładnego mieszkania na lądzie, z dużym kambuzem  i dużym stołem dla załogi. Brak jest jednak uchwytów na suficie, przydatnych w trudniej pogodzie. 
Zabudowa jest wykonana w Alpi, włoskim materiale kompozytowym wykonanym z afrykańskiego drewna, o atrakcyjnej powierzchni zewnętrznej. Tkaniny uzupełniające, zharmonizowane kolorystyką z Alpi, tworzą spokojny, gustowny wystrój wnętrz.
Bali 4.0, mimo, że wygląda na wysoki katamaran, dobrze żegluje..

Przy 8 do 10 w wiatru płynie w bajdewindzie z prędkością ok 6 w, w półwietrze ok 8 w.  Katamaran nie ma problemu ze zwrotem na wiatr z samohalsującym fokiem. 
Przy dużym grocie katamaran może być nawietrzny, zawsze powinien być postawiony fok. Sterowanie jest lekkie. Płetwy sterowe, przesunięte na rufie, znajdują się w strumieniu zaśmigłowym co sprawia, że katamaran jest łatwy w manewrowaniu.  Obrót przy obu silnikach pracujących do przodu dokonuje się na długości mniejszej niż długość katamaranu. Nie ma oczywiście problemu z obrotem wokół własnej osi przy silnikach pracujących w przeciwnych kierunkach. 

Przy ekonomicznej prędkości 2300 obrotów katamaran płynie z prędkością 8 w. 
Bali 4,0 to apartament na wodzie, platforma do imprez, katamaran do żeglugi przybrzeżnej i dobra jednostka żaglowa.

skontaktuj się z nami

zadzwoń: +48 733 710 608
lub napisz: sailskipperpl@gmail.com
Loading...

Subskrybuj

aby jako pierwszy otrzymywać informacje o naszych nowych oferach i promocjach.

Obiecujemy że nie będziemy cię niepokoić częściej niż raz na tydzień!

Dziękujemy za subskrypcję!