fbpx
+48 733 710 608 info@sailskipper.pl

Baleary

Majorka / Ibiza / Formentera (+Cabrera)

6-13.03.2021

Baleary, śródziemnomorskie Karaiby – pewne jest jedno, jeśli jeszcze tam nie byliście to na pewno zakochacie się w tych wyspach!

Po rejsie na Balearach każdemu ciężko jest wrócić do codzienności, każdy chce tam wrócić. Połączenie surowych skał, bujnej zieleni oraz niemal białych plaż, których jest tam ponad 300 – to zapierające dech w piersiach widoki.

Dzięki przebywaniu na jachcie możesz być w zasięgu największych atrakcji turystycznych, miast, restauracji, słynnych imprez na plażowych do białego rana, a jednocześnie w ciągu kilu chwil znaleźć się w obłędnie malowniczych zatokach ze szmaragdową wodą i błogą ciszą.

Przebieg rejsu

6-13 marca 2021
Majorka (Palma) > (Cabrera) > Ibiza > Formentera > Majorka (Palma)
180/210Mm, łącznie ok. 40/50h samej żeglugi

Mamy do wyboru dwie opcje. W I wariancie bezpośrednio z Majorki udamy się na Ibizę, a w drugim w pierwszym dniu lub w ostatnim zacumujemy na noc na Cabrerze w parku narodowym, zdecydujemy o tym wspólnie przed rejsem, będzie to wymagało rezerwacji miejsca.

W dniu zaokrętowania na jacht możemy wejść nie wcześniej niż ok godz. 17:00, spędzimy noc w porcie, dzielimy załogę na wachty, robimy wstępne szkolenie, prowiantujemy jacht i następnego dnia rano wyruszamy w kierunku Ibizy (lub Cabrery). Tam zależnie od warunków meteo staniemy w jakiejś osłoniętej, spokojnej zatoczce i rano zjeść tam śniadanie po czym popłynąć dalej. Będziemy korzystać z każdej nadarzającej się okazji aby zejść na ląd i pozwiedzać trochę z tej perspektywy, jaskinie, miasta, kluby…

Co do zasady żeglujemy tylko w dzień, ale jeśli chcecie zobaczyć jak to jest to i w nocy 🙂 Zatrzymujemy się na całodniowe i nocne pobyty w ciekawych miejscach w portach lub na kotwicy. Rejs kończymy w Palma de Mallorca, przybywamy tam w piątek do godz. 17:00, tam nocujemy i w sobotę przed godz. 9:00 powinniśmy opuścić jacht.

Charakter rejsu

Rejs turystyczny szkoleniowo-stażowy, to znaczy że doświadczenie żeglarskie nie jest wymagane, ale jeśli chcesz to czeka na Ciebie dużo nauki i praktyki oraz zaświadczenie PZŻ o odbytym stażu. Dużo okazji do zwiedzania, kąpiele, całodniowe postoje w ciekawych miejscach.

Cena

cena za 1 osobę: miejsce w dwuosobowej kabinie: 470€ lub 2100zł
(jako że został niespełna miesiąc do rejsu, płatne w 1 racie)
składka burtowa (w tym Twoje wyżywienie): 100-150€
kaucja zwrotna: 50€ (gotówka na kei)

kajuty:
zakwaterowanie w dwuosobowych kajutach, do wyboru: 3 kajuty dwuosobowe, 2 kajuty z jednoosobowymi kojami (piętrowe), wybór kajuty wg zasady, kto rezerwuje pierwszy ten pierwszy wybiera

Rezerwacja

rezerwacji możesz dokonać poprzez wypełnienie i wysłanie formularza znajdującego się tutaj:

> ZGŁOSZENIE / REZERWACJA

po wypełnieniu online i przesłaniu go do nas potwierdzimy Ci dostępność miejsca oraz prześlemy dane do przelewu zaliczki, na wpłatę lub potwierdzenie wpłaty zaliczki czekamy 2 dni – tyle trwa Twoja rezerwacja. Po tym czasie nie gwarantujemy dostępności miejsca – zadzwoń lub spytaj czy jest dla Ciebie jeszcze miejsce aby dokonać kolejnej rezerwacji. 🙂

Inne

załoga: 10

UWAGA

Kapitan zawsze bierze pod uwagę preferencje załogi co do przebiegu trasy, jednakże, ze względu na prognozowaną pogodę oraz zważywszy na subiektywną ocenę umiejętności załogi i jej stan – dbając o jej bezpieczeństwo, kapitan może podjąć decyzję o zmianie zarówno trasy rejsu jak i portów początkowego i końcowego w przypadku bardzo złych warunków pogodowych.

Transfery

Do / z Palma de Mallorca:
obecnie najprościej Lufthansą z KRK lub WRO, bilety w dwie strony od 500zł

Testy COVID19 / kwarantanna

na lot na Majorkę wymagany test RT-PCR lub RT-LAMP (250zł) w języku angielskim lub hiszpańskim

na powrocie, żeby uniknąć kwarantanny wystarczy wrócić z testem, nawet najtańszym, do Polski wykonanym na 48h przed przylotem. M.in. lotnisko we Wrocławiu oferuje taki szybki test po wylądowaniu, a przed przekroczeniem granicy (odprawy) po powrocie. Jeśli jesteś po szczepieniu wystarczy okazać potwierdzenie w cemu zwolnienia z obowiązku kwarantanny w PL.

z lotniska do portu

Na samej Majorce do portu z lotniska dostaniesz się taksówką (ok. 20€) lub autobusem nr 1 (bilet ~5€)

Potrzebne dokumenty:

dowód osobisty, negatywny wynik testu PCR lub LAMP w języku ang. lub hiszp. (wykonany nie wcześniej niż 72h przed lotem), wypełniony formularz (kod QR) https://www.spth.gob.es/ – można go wypełnić nie wcześniej niż 72h przed lotem.

Organizacja na rejsie

załogę dzieli​my​ na wachty, które pełnią swoje obowiązki rotacyjnie: kambuz (kuchnia) zmiana raz dziennie, nawigacja (sterowanie ale również pełni rolę wachty kotwicznej i trapowej) zmiana w zależności od stanu załogi co 3-4h. Wachty wyznacza kapitan pierwszego dnia rejsu. Szczególnie wachta nawigacyjna jest pod okiem oficera lub kapitana bo .. bezpieczeństwo przede wszystkim, jeśli pływamy w nocy zakładamy kamizelki asekuracyjne/ratunkowe, szelki i przypinamy się – tak samo w dzień jak mocno wieje (pow. 4B). Wszyscy przechodzimy szkolenie pierwszego dnia z podstawowych zasad korzystania z jachtu​, a​ chętnych uczymy też umiejętności żeglowania.

​Bezwzględnie nie rozmawiamy o polityce (!) i nie używamy twardego alkoholu podczas żeglugi – w portach nie ma przeciwwskazań 🙂

co zabrać na rejs i podstawy etykiety jachtowej:
znajdziesz pod tym linkiem

składka burtowa
oprócz kosztu rejsu​ załoga składa się na koszty wspólne które przeznaczamy na: żywność ​(​żywimy się z założenia na jachcie, jest pełna kuchnia lodówka itd… ale oczywiście nie jest to obligatoryjne, restauracje też są …niemal wszędzie, pomogę w ustaleniu jadłospisu i samym gotowaniu 😉 – jeśli ktoś nie wierzy w swoje siły w tym względzie. Opłaty portowe, paliwo do jachtu, ubezpieczenie niskiego wkładu kaucji, sprzątanie po rejsie, zezwolenie na żeglugę (transit-log), jeśli zdecydujemy to i silnik do pontonu – sam ponton z wiosłami jest w cenie czarteru​.

kaucja
dotyczy ew. uszkodzeń jachtu, zakładamy że jeśli ktoś utopi np. bosak albo zniszczy się coś na jachcie, to koszt takiej usterki jest kosztem wspólnym i po potrąceniu przez armatora równowartości szkody – zwróconą resztę zwracamy w równych częściach)

inne

 • ubezpieczenie: indywidualnie lub możemy w tym pomóc (uwaga nie wszystkie ubezpieczenia zawierają w sobie koszty ew. ratownictwa) koszt ok. 60zł za tydzień
 • zostanie wyznaczona osoba która będzie trzymała i rozlicza kasę wspólną
 • jeśli ktoś jest wegetarianinem lub jest na coś uczulony, proszę o zgłoszenie tego
 • ​prysznic bierzemy w porcie, jeśli będzie taka konieczność to łazienka z prysznicem i ciepłą wodą jest na jachcie (staramy się oszczędzać słodką wodę podczas rejsu)​

z kasy jachtowej opłacamy:

 • wyżywienie
 • ubezpieczenie kaucji (dzięki czemu składamy się po 70€, a nie po 250€)
 • opłaty portowe
 • paliwo
 • silnik zaburtowy
 • końcowe sprzątanie
 • inne koszty wspólne o których zdecyduje załoga

Jednostka

Sun Odyssey 509

Komfortowy jacht dla większej ilości osób lub oczekujących więcej przestrzeni do wypoczynku. Sprawdzi się zarówno podczas rodzinnych wakacji jak i wyjazdu koleżeńskiego. Spora ilość miejsca pod pokładem w kabinach, łazienkach, kuchni i salonie, możliwość odseparowania się od reszty załogi. Naprawdę można wypocząć. Bogate wyposażenie jachtu oraz mnóstwo miejsca do leżakowania, opalania, biesiadowania i dziecięcych zabaw, to dobry wybór na Twoje wakacje. Ponad 100m żafla oraz 75 konny silnik Volvo Penta.

Dane podstawowe

powierzchnia żagli (m2) 114
długość (cm) 1538
szerokość (cm) 469
zanurzenie min. (cm) 185
zanurzenie max (cm) 210
ilość koi 10+1
kil tak
masa balastu (kg) 4200
rodzaj silnika stacjonarny
moc silnika (KM) 105

rzeczywiste zdjęcia naszej jednostki:

Equipment

Especifications
Autopilot
Electric Refrigerator
Hot Water
Anchor Winch electric
Steering Wheel
Roller Genua
Classic Main Sail
VHF, GPS, PLOTTER
Life raft
Epirb
Dinghy
Wind equipment, log, sounder
Radio/ CD
Lenght: 15,95
Beam: 4,46
Draught: 1,80m
Engine Volvo: 105 H.P
Sail Area: 140m2
Deposit Water: 650l
Deposit Diesel: 320l
Cabins/WC: 5/3
Cockpit Table/ Bimini
Roller Main Sail
Roller Genoa
BoatHook
Fenders
Wind Instruments, Echo
Autopilot
Revolution Counter
Life Buoy + Light
Bath Stairs
Deck Shower
Cockpit Table
Manual Bilge Pump
Dinghy + Oars
Pump for dinghy
Boson´s Chair
Gas Bottles 2
Mooring (4) + Cable Tug
220 v Plug
Water Hose
Deck Brush
Life Raft
Emergency Tiller
Bucket (2)
Diesel Jerry Can
Second Anchor + Chain
Navigation Lights
Brush-Piker
Gloves
Bimini
Gas Stove
Distrees Flares
Diesel/Water Tank Key
1 Anchor Winch Handle
2 Winch Andles
Life Jackets (10)
Life Belts (10)
First Aid Kit
Tool Box
Fog Horn
Fire Extinguisher
Elect Torch
Binoculars
Barometer
Electric Anchor Winch
Battery Disconnector
Hot Water
Sea Water Foot Pump
Navigations Licence
Lamps
Sea Charts
Dividers
Pencil, Ruber
Rule 40cm
Protactor
GPS/PLOTTER x 2
VHF
Radio CD
Pilot Book
Heating 220V

skontaktuj się z nami

zadzwoń: +48 733 710 608
lub napisz: sailskipperpl@gmail.com

Loading...

Subskrybuj

aby jako pierwszy otrzymywać informacje o naszych nowych oferach i promocjach.

Obiecujemy że nie będziemy cię niepokoić częściej niż raz na tydzień!

Dziękujemy za subskrypcję!