Nie ma lepszego sposobu na wakacje niż zwyczajna włóczęga łódką po spokojnych i pięknych Mazurach w gronie rówieśników 🙂 Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 12 do 18 roku życia. Nie wymagamy jakiegokolwiek doświadczenia żeglarskiego, a jedynie zaangażowania, chęci i pozytywnego nastawienia. Przed uczestnikami obozu nie stawiamy żadnych szczególnych wymagań poza ogólnym dobrym stanem zdrowia oraz podstawową samodzielnością.

Obóz ma formę wędrowną. W trakcie rejsu grupa jachtów pokonuje wspólnie trasę w obrębie Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Najważniejszym czynnikiem determinującym trasę obozu jest pogoda. Staramy się odwiedzić najpiękniejsze i najciekawsze porty Mazur, cumujemy także w bindugach i przy kempingach – przede wszystkim ma być przyjemnie i bezpiecznie.

Wierz mi młody człowieku, nie ma nic, naprawdę nic, co dałoby się porównać ze zwyczajną włóczęgą łodzią.

Kenneth Grahame (O czym szumią wierzby, 1908)

W ciągu dnia przede wszystkim żeglujemy. Uczestnicy zdobywają podstawowe umiejętności żeglarskie,  poznają etykietę żeglarską uczą się pracy i poznają uroki życia na jachcie. Codzienna żegluga to przede wszystkim różnorodność: zmienne warunki pogodowe, poznawanie różnych sposobów cumowania i wychodzenia z portów, żeglowanie na jeziorach, w kanałach czy przechodzenie śluz.

 

Popołudnia  spędzamy na wspólnych grach terenowych, sportowych, integracyjnych, a wieczorem zasiadamy przy wspólnym ognisku, uczymy się szant, organizujemy letnie kino…. Pomysłów jest wiele. Nie ma czasu na nudę, za to jest wiele okazji do aktywnego, ciekawego spędzenia czasu w gronie rówieśników.

Organizacja na jachtach

Uczestnicy rejsów mieszkają na nowoczesnych i wygodnych jachtach kabinowych, posiadających: kambuz (aneks kuchenny), małą łazienkę z toaletą chemiczną, instalację wodną i elektryczną, radio oraz gniazdo USB  na przykład do ładowania telefonu.

Na każdą załogę (6 osób) przypada jeden sternik posiadający odpowiednie doświadczenie oraz stopień żeglarski. Sternik mieszka na jachcie razem z załogą, prowadzi zajęcia szkoleniowe oraz spędza z nimi czas po zajęciach, pomaga przygotowywać posiłki. Dodatkowo wraz z obozem przemieszcza się kuk zaopatrujący nas w świeże produkty –  pieczywo, nabiał,  warzywa i owoce oraz przygotowujący dla nas wyśmienite obiadokolacje w portach docelowych.

Informacje organizacyjne

Obóz zaczynamy 24.06.2019 (poniedziałek) w Giżycku, docieramy tam około południa, dzielimy się na załogi, ustalamy wachty, prowiantujemy jachty po czym następuje zaokrętowanie. Noc spędzamy w porcie, a wyruszymy z niego następnego dnia po śniadaniu udając się w kierunku ustalonym dzień wcześniej na odprawie skipperów. Aktualny plan i pozycję jachtów rodzice będę mogli śledzić online. 

Zależnie od warunków i możliwości do tego samego portu wrócimy w przeddzień ostatniego dnia obozu po południu lub rano w dniu wyjazdu. Tu zaczniemy pakowanie się i wyruszymy w drogę powrotną. Wyokrętowanie z jachtów planujemy ok. godz. 10:00 2.07.2019.

Transfer

Dla chętnych organizujemy transport. Autobus do Giżycka na Mazurach wyruszy z Rzeszowa, przez Radom i Warszawę. Dzieci mogą wsiąść w dowolnym miejscu na trasie przejazdu autobusu. Koszt przejazdu to dodatkowo 100zł/osoba. O godzinach odjazdów z poszczególnych miejsc poinformujemy Państwa z dużym wyprzedzeniem przed Obozem.

Koszty

Koszt uczestnictwa w obozie obliczyliśmy na 1400zł.
Powyższy koszt zawiera pełne wyżywienie, czarter, noclegi, podstawowe szkolenie na turystycznych jachtach żaglowych do 8m (25’), ubezpieczenie NNW, opiekę medyczną i ratowników wodnych, opiekę instruktorską i inne wszelkie koszty związane z żeglowaniem, w tym paliwo i opłaty portowe.

Rejestracja

Aby zgłosić dziecko na obóz prosimy o wypełnienie bezpiecznego formularza który znajduje się pod linkiem poniżej. Po jego wypełnieniu i przesłaniu otrzymają Państwo potwierdzenie rezerwacji wraz z umową oraz instrukcją co dalej. Na tym etapie potrzebna będzie wpłata kosztów uczestnictwa w ciągu 48h od otrzymania potwierdzenia rezerwacji.

 

>>> FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Organizator

Organizatorem Obozu Żeglarskiego jest Anna Korba prowadząca działalność gospodarczą posiadającą nr NIP: 7962221914, REGON: 141888803 z siedzibą w Radomiu (26-600) przy ul. Kelles-Krauza 8. Wpisaną do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców Ułatwiających Nabywanie Powiązanych Usług Turystycznych pod numerem 22634 oraz posiadającą aktualną gwarancję ubezpieczeniową AXA nr 05.447.904 w wysokości wymaganej przez ustawę.

Komandorem rejsu jest kpt. Sławomir Korba, (2962 P.Y.A.)
Opiekę medyczną, ratowników wodnych oraz opiekę instruktorską sprawuje Anna Baran (JSM)

Kontakt

Na wszelkie pytania uzyskają państwo odpowiedzi pod nr telefonu:
665 38 64 64 lub 733 710 608
lub poprzez messengera na naszym fun page na facebooku: SAILSKIPPER
lub mailowo: sailskipperpl@gmail.com

Kadra Obozu Żeglarskiego

Sławomir Korba

Sławomir Korba

komandor obozu

Na co dzień żegluję po morzach i oceanach pokonując tysiące mil na dużych i małych jachtach żaglowych oraz katamaranach. Porzuciłem pracę na lądzie na rzecz mojej pasji, którą podpartą moim doświadczeniem staram się teraz zaszczepić wśród następnych pokoleń – bo żeglarstwo to szkoła życia, a szczególnie młody człowiek znajdzie w nim analogie do sytuacji, które go spotkają i nauczy się halsować aby osiągnąć sukces w życiu. Swoje doświadczenie managerskie wykorzystuję w tworzenie marki Sailskipper oraz niekomercyjnego przedsięwzięcia pod roboczą nazwą Radomski Klub Żeglarski – misją tych przedsięwzięć jest promowanie żeglarstwa również wśród osób, które do tej pory nie miały z nim styczności.
Kapitan Jachtowy 2962 PZŻ / Yachtmaster P.Y.A.
Kapitan Motorowodny 002558 PZMWiNW
/ Ocean Going Motorboat Master

Anna Baran

Anna Baran

szef kadry instruktorskiej oraz ratowniczej

Zawodowo, z powołania i zamiłowania jestem nauczycielką WF. Na co dzień pracuję w szkole, prowadzę własną szkołę pływania, a od 10 lat organizuje wypoczynek dla dzieci i młodzież pod marką Mała Akademia Sportu „H2O”. Pokochałam żeglarstwo „od pierwszego przechyłu”, najlepiej czuję się na Mazurach oraz na pokładzie (a raczej na rejach) pięknych żaglowców. Organizowałam już obozy żeglarskie, a teraz swoje bogate doświadczenie zamierzam wykorzystać na obozach Sailskipper. Kwalifikacje: Dyplomowany nauczyciel WF i kilku innych przedmiotów, kierownik wypoczynku dzieci i młodzieży, trener pływania (licencja PZP), instruktor sportu: narciarstwo zjazdowe, jachtowy sternik morski, jachtowy sternik motorowodny

Na wszelkie pytania uzyskasz odpowiedź pod numerem telefonu

733 710 608

Loading...

Subskrybuj

aby jako pierwszy otrzymywać informacje o naszych nowych oferach i promocjach.

Obiecujemy że nie będziemy cię niepokoić częściej niż raz na tydzień!

Dziękujemy za subskrypcję!