fbpx
+48 733 710 608 info@sailskipper.pl

Wyspy Fryzyjskie

Wyspy Fryzyjskie (niem. Friesische Inseln) to archipelag wysp na Morzu Północnym, który rozciąga się wzdłuż wybrzeży Holandii, Niemiec i zachodniej części Półwyspu Jutlandzkiego (Dania). Ludzie tu mieszkający od wieków toczą walkę z morzem o swój byt i przetrwanie. Usytuowanie geograficzne nie ułatwia miejscowym życia, jednak w tym surowym krajobrazie urzeka piękno i spokój.

Ostrygi

niewątpliwą atrakcją dla smakoszy owoców morza będzie możliwość nielimitowanego, ile dusza zapragnie, skosztowania super świeżych ostryg wprost z dna morza podczas postoju na osuchu (osuch to miejsce które podczas odpływu wyłania się z dna morza, można wówczas sucha stopą chodzić po dnie)

Morze Wattowe

Morze Wattowe (niem.Wattenmeer) jest swoistą osobliwością, które pomimo nazwy … nie jest morzem:). To akwen obejmujący południowo-wschodnią część Morza Północnego, pomiędzy kontynentem, a łańcuchem Wysp Fryzyjskich, który ze względu na wyjątkowy ekosystem w 2009 roku park został wpisany na listę światowego dziedzictwa przyrodniczego UNESCO. Tu życie toczy się w cyklu pływów. W czasie odpływu można spacerować kilometrami przez równiny pływowe, czyli po odsłoniętym dnie morza. Zobaczcie, jak niesamowicie Morze Wattowe wygląda z góry:

Przebieg rejsu

Rejs zaczynamy i kończymy w Harlingen, na jachcie mustrujemy się w piątek od godz. 20:00, a następnego dnia rano (sobota) wyruszamy na wschód, chcemy odwiedzić przynajmniej kilka wysp i dotrzeć aż do Lauwersoog po drodze spędzając przynajmniej jedną noc na kotwicy i zatrzymując się na osuchach celem spróbowanie świeżych ostryg 🙂 Do portu końcowego przybędziemy najpóźniej w piątek przed południem i wówczas też kończymy rejs i schodzimy z pokładu.

Przebieg rejsu

termin rejsu 2018/34WF:
17-24.08.2018
Harlingen – Terschelling – Ameland – Schiermonnikoog – Lauwersoog – Harlingen

Cena

koszt rejsu to 1700zł (ze wszystkim bez transportu)
w cenie jest wyżywienie i napoje typu kawa / herbata
nie ma innych dodatkowych kosztów
trzeba tylko dojechać
w cenie nie ma alkoholu i innych używek

zakwaterowanie w dwuosobowych kajutach

Rezerwacja

rezerwacji możesz dokonać poprzez wypełnienie i wysłanie formularza znajdującego się tutaj:

FORMULARZ ZGŁOSZENIA

po wypełnieniu online i przesłaniu go do nas potwierdzimy Ci dostępność miejsca oraz prześlemy dane do przelewu zaliczki, na wpłatę lub potwierdzenie wpłaty zaliczki czekamy 2 dni – tyle trwa Twoja rezerwacja. Po tym czasie nie gwarantujemy dostępności miejsca – zadzwoń lub spytaj czy jest dla Ciebie jeszcze miejsce aby dokonać kolejnej rezerwacji. 🙂

Inne

załoga 24 osoby + 2 członków załogi stałej

kapitan
jednostkę prowadzi stała załoga składająca się z kapitana i bosmana, ale będzie też potrzebna pomoc załogi aby podnieść na dużą wysokość potężny gafel lub sklarować żagiel, pomoc przy cumowaniu – manewrowanie taką jednostką to nie lada wyczyn 🙂

Charakter rejsu

rejs na wyjątkowo stabilnej jednostce, dla chcących odpocząć to idealny moment spędzając ten czas jednocześnie na dużej jednostce. Wiele okazji do zwiedzania tych jakże innych swoją urodą wysp niepodobnych do popularnej Chorwacji czy Grecji. W każdym porcie można wypożyczyć rower i w ten sposób objechać całą wyspę lub obejść je na pieszo. To idealny moment na zapoznanie się z pływami dla chcących szkolić się w tym zakresie, w planie całodniowe postoje w ciekawych miejscach i nocowanie na kotwicy.

UWAGA
Kapitan zawsze bierze pod uwagę preferencje załogi co do przebiegu trasy, jednakże, ze względu na prognozowaną pogodę (przy czym umiejętności załogi nie są przeszkodą) kapitan może podjąć decyzję o zmianie trasy rejsu.

Transfery

Samolotem do Amsterdamu
loty z Warszawy, Krakowa, Gdańska
z Amsterdamu autobusem do Harlingen (co 60 min, czas dojazdu ok. 2,5h)

Samochodem własnym
(koszt paliwa w 2 strony z Warszawy to ok 1200zł) myślę, że da się zgrać wolne miejsca z chętnymi żeby lepiej podzielić koszty dojazdu gdyby ktoś miał wolne miejsce w samochodzie.

Organizacja na rejsie

załogę dzieli​my​ tylko na wachty kambuzowe (pomoc kukowi) nie ma wacht nawigacyjnych, kotwicznych, trapowych itd… w pracach z żaglami, w porcie pomagają chętni, w przypadku braku chętnych 😛 zostaną tacy wyznaczeni 😀

co zabrać na rejs i podstawy etykiety jachtowej
znajdziesz pod tym linkiem

składka burtowa
nie ma składki, musicie tylko sami zadbać o napoje dla siebie inne niż kawa i herbata

kaucja
nie ma kaucji

inne

  • na rejsie nie obowiązuje prohibicja
  • ubezpieczenie: indywidualnie lub mogę w tym pomóc (uwaga nie wszystkie ubezpieczenia zawierają w sobie koszty ew. ratownictwa) koszt ok. 60 zł za tydzień, (w tym tzw. „klauzula alkoholowa” +10zł) / cena za tydzień
  • nie przewidujemy kuchni wegetariańskiej, jeśli ktoś jest na coś uczulony, proszę o zgłoszenie tego

Jednostka

Jednostka którą będziemy pływać to doskonale utrzymana 32 metrowa barka żaglowa z 1907 roku z charakterystycznymi dla tego rejonu mieczami holenderskimi. Pozostaje ostatnim takim okazem swojego pokolenia statków rzecznych. Jej kształt pozwala na wyjątkowo szybką żeglugę oraz bezpieczne stawanie na osuchach, a niskie zanurzenie (80 cm) umożliwia dotarcie do obszarów niedostępnych innym jednostkom. Z portu macierzystego w Harlingen można z łatwością dotrzeć na Jezioro IJsselmer, wyspy fryzyjskie, jak i zwiedzić całe Morze Wattowe. Ostatnio wnętrze przeszło gruntowną renowację. Obecnie posiada 24 koje, rozmieszczone w 12 dwuosobowych kabinach z umywalkami, 2 kingstony, 4 niezależne prysznice.

skontaktuj się z nami

zadzwoń: +48 733 710 608
lub napisz: sailskipperpl@gmail.com
Loading...

Subskrybuj

aby jako pierwszy otrzymywać informacje o naszych nowych oferach i promocjach.

Obiecujemy że nie będziemy cię niepokoić częściej niż raz na tydzień!

Dziękujemy za subskrypcję!