fbpx
+48 733 710 608 info@sailskipper.pl

Włochy, rejs jachtem: 19-26.10.2019

Rzym > Neapol

Wyspy Poncjańskie i Pola Flegrejskie

z Nettuno do Salerno przez:
Palmarola, Ponza, Ventotene, Ischia, Procida, Capri, Positano, Amalfi

Jeśli byliście już we Włoszech, na pewno słyszeliście o wspaniałych wyspach należących do tego kraju. Sycylia i Sardynia są najbardziej rozpoznawalne. Jednak jest pewna grupa wysp, które nie są jeszcze tak bardzo oblegane przez turystów i stanowią miłą odmianę od Włoszech kontynentalnych. Są nimi właśnie Wyspy Poncjańskie i Pola Flegrejskie – to wciąż nie do końca odkryty zakątek i jest to zupełnie nieuzasadnione bo swoim urokiem nie ustępują Wyspom Eolskim czy Egadzkim…

Urok tygodniowego rejsu, po najpiękniejszych wyspach Morza Tyrreńskiego, spektakularne krajobrazy, smaki i zapachy, niepowtarzalna atmosfera, która przywołuje rodowe wspomnienia związane z historią Cesarstwa Rzymskiego.
 
PALMAROLA

Krystalicznie czysta woda, piaszczyste / kamieniste dno morskie, wizyta w Świątyni Pożądań i naturalnych amfiteatrach Cala Brigantina i katedrze. Liczne jaskinie i imponujące klify charakteryzują ją i sprawiają, że jest bardzo sugestywna.

PONZA

Istnieje tu wiele naturalnych atrakcji które trzeba odwiedzić: jaskinie Azzurre, plaża Frontone, Grotta degli Smeraldi, Spiaggia del Core, Le Felci (krystalicznie czysta woda), Chiaia di Luna. Do nurkowania koniecznie wrak statku Punta Papa.

VENTOTENE

Idealna miejsce dla miłośników morza w poszukiwaniu spokoju. Niemal opustoszałe zatoczki, wiejskie drogi przecinane prawie wyłącznie przez rowery i samochody elektryczne, smaki i kuchnia rybaków. Wulkaniczna wyspa z krystalicznie czystą wodą jest idealnym miejscem dla osób, które chcą spędzić trochę czasu w bliskim kontakcie z naturą.

ISCHIA

Bogactwa termalne Spiaggia dei Maronti, Movida plaży Cava dell’Isola, niedaleko zatoki Citara i Scogli Innamorati: jest to plaża licznie odwiedzana przez młodych ludzi. Jeśli chcesz przeżyć naprawdę wyjątkowe doświadczenie, polecam kąpiel w nocy w zatoce Sorgeto: zanurz się w ciepłej wodzie, w świetle księżyca, z pewnością będą to niezapomniane doświadczenia!

PROCIDA

Ta wyspa to prawdziwa paleta kolorów na środku morza. Warto odwiedzić mały port usiany wielobarwnymi domkami Marina Grande oraz historyczne inne XVI wieczne wioski; Terra Murata. Koniecznie trzeba wybrać się do Marina della Corricella – nadmorska wioska znana z kręcenia „Il Postino” oraz plaż Ciraccio i Pozzo Vecchio.

CAPRI

Capri nadal jest do dzisiaj uprzywilejowanym miejscem dla podróżników, intelektualistów i światowych osobowości. Słynna, piękna – nie do pominięcia. Capri oferuje naturę w najlepszej formie: plaże Marina Grande, Faraglioni, La Grotta Azzurra (błękitna grota), które trzeba zobaczyć na żywo aby się nimi delektować!

POSITANO

Słynie z zakupów i charakterystycznych „schodów” łączących górną część miasta z plażą; spacer ścieżką kochanków od plaży Grande do plaży Fornillo. Na wybrzeżu Positano w okresie rzymskim znajdowały się wspaniałe wille, o czym świadczą liczne pozostałości.

AMALFI

Od IX wieku była to pierwsza włoska republika morska wraz z Genuą, Pizą i Wenecją. Tu odbywają się regaty starożytnych republik morskich. Deklarowana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO wizyta w katedrze w Amalfi w stylu arabsko-sycylijskim jest koniecznością, która z pewnością jest najbardziej reprezentatywnym zabytkiem, miejscem kultu i filarem panoramy Amalfi.

To tylko propozycja trasy, jeśli będziecie chcieli wzbogacimy ją o inne niesamowite, przepiękne miejsca jak np. Sorrento. Wszystko uzgodnimy pierwszego dnia rejsu w oparciu o aktualne prognozy oraz wasze chęci. Rejs zaplanowany jest tak aby było dużo czasu na zwiedzanie, kąpiele, z niedługimi przelotami między punktami postojów w portach lub na kotwicy.

Przebieg rejsu

port zaokrętowania: Marina di Nettuno (Rzym)
port wyokrętowania: Marina di Arechi (Salerno k/Neapolu)
ok 140Mm / ~40h samego żeglowania

na jacht możemy wejść nie wcześniej niż o godz. 17:00, spędzamy noc w porcie, dzielimy załogę na wachty, robimy zakupy, wstępne szkolenie i następnego dnia rano wyruszamy na południe. Co do zasady żeglujemy tylko w dzień. Zatrzymujemy się na całodniowe i nocne pobyty w portach lub na kotwicy w ciekawych miejscach. Rejs kończymy w Marina di Arechi (Salerno k/Neapolu), przybywamy tam w piątek do godz. 17:00, tam nocujemy, a w sobotę przed godz. 9:00 powinniśmy opuścić jacht.

Dużo okazji do zwiedzania, trekingu i kąpieli w jeszcze ciepłej po lecie wodzie.

Trasę możemy modyfikować w trakcie rejsu ze względu o aktualne prognozy meto i chęci do zawiięcia do ciekawych miejsc których jest bez liku w tym mega ciekawym rejonie 🙂

Koszt

koszt jednej koi w kajucie dwuosobowej: 460€ lub 1980zł
(lub jedna osoba w kabinie – kabina na wyłączność +100%)

składka burtowa (w tym Twoje wyżywienie): ok. 150€
kaucja zwrotna: 50€

kajuty:
zakwaterowanie w dwuosobowych kajutach,
wybór kajuty wg zasady, kto rezerwuje pierwszy ten pierwszy wybiera

Rezerwacja

rezerwacji możesz dokonać poprzez wypełnienie i wysłanie formularza znajdującego się tutaj:

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Po wypełnieniu online i przesłaniu go do nas potwierdzimy Ci dostępność miejsca oraz prześlemy dane do przelewu zaliczki, na wpłatę lub potwierdzenie wpłaty zaliczki czekamy 48h – tyle trwa Twoja rezerwacja. Po tym czasie nie gwarantujemy dostępności miejsca – zadzwoń lub spytaj czy jest dla Ciebie jeszcze miejsce aby dokonać kolejnej rezerwacji. 🙂

Inne

załoga: 8 osób

UWAGA
Kapitan zawsze bierze pod uwagę preferencje załogi co do przebiegu trasy, jednakże, ze względu na prognozowaną pogodę oraz zważywszy na subiektywną ocenę umiejętności załogi i jej stan – dbając o jej bezpieczeństwo, kapitan może podjąć decyzję o zmianie zarówno trasy rejsu jak i portów początkowego i końcowego w przypadku złych warunków pogodowych.

Transfery

do Rzymu:
 
 
Obydwa porty, początkowy i końcowy, są bardzo dobrze skomunikowane zarówno drogowo jak i kolejowo z miastami więc transfer pomiędzy lotniskiem a portem – nie przysporzy nam większych trudności. Istnieje też możliwość zamówienia transferu z lotniska do/z portu za 30€/osoba/1przejazd. Ta oferta oferta obowiązuje dla minimum 4 osób więc przed wyjazdem dobrze się domówić co do jednego lotniska na którym będziecie lądować w Rzymie. M.in. w tym celu utworzymy grupę wyjazdową na messengerze.

Dobrym pomysłem jest pojechanie przed rejsem przynajmniej dzień wcześniej 🙂 namawiam 🙂

Jeśli się zdecydujecie to mogą się przydać poniższe kody zniżkowe:
100zł na Airbnb: https://www.airbnb.pl/c/slawomirk598?currency=PLN
50zł na Booking: https://www.booking.com/s/57_6/sailsk95
10€ zniżki na pierwszy przejazd UBERem, zarejestruj się przez ten link:  https://www.uber.com/invite/6us4hxghue
10zł zniżki na Bolt (taxi, działa niemal w całej Europie), kod zniżkowy: GJ8JR rejestracja przez: https://invite.bolt.eu/GJ8JR

Organizacja na rejsie

załogę dzieli​my​ na wachty, które pełnią swoje obowiązki rotacyjnie: kambuz (kuchnia) zmiana raz dziennie, nawigacja (sterowanie ale również pełni rolę wachty kotwicznej i trapowej) zmiana w zależności od stanu załogi co 3-4h. Wachty wyznacza kapitan pierwszego dnia rejsu. Szczególnie wachta nawigacyjna jest pod okiem oficera lub kapitana bo .. bezpieczeństwo przede wszystkim, jeśli pływamy w nocy zakładamy kamizelki asekuracyjne/ratunkowe, szelki i przypinamy się – tak samo w dzień jak mocno wieje (pow. 4B). Wszyscy przechodzimy szkolenie pierwszego dnia z podstawowych zasad korzystania z jachtu​, a​ chętnych uczymy też umiejętności żeglowania.

​Bezwzględnie (!) nie używamy alkoholu poza portami i nie rozmawiamy o polityce 🙂

co zabrać na rejs i podstawy etykiety jachtowej:
znajdziesz pod tym linkiem

składka burtowa
oprócz kosztu rejsu​ załoga składa się na koszty wspólne które przeznaczamy na: żywność ​(​żywimy się z założenia na jachcie, jest pełna kuchnia lodówka itd… ale oczywiście nie jest to obligatoryjne, restauracje też są …niemal wszędzie, pomogę w ustaleniu jadłospisu i samym gotowaniu 😉 – jeśli ktoś nie wierzy w swoje siły w tym względzie), opłaty portowe, paliwo do jachtu, ubezpieczenie, ubezpieczenie jachtu, sprzątanie po rejsie, zezwolenie na żeglugę (transit-log), jeśli zdecydujemy to i silnik do pontonu – sam ponton z wiosłami jest w cenie czarteru​.

kaucja
dotyczy ew. uszkodzeń jachtu, zakładamy że jeśli ktoś utopi np. bosak albo zniszczy się coś na jachcie, to koszt takiej usterki jest kosztem wspólnym i po potrąceniu przez armatora równowartości szkody – resztę zwróconą dzielimy równo)

inne

 • ubezpieczenie: indywidualnie lub mogę w tym pomóc (uwaga nie wszystkie ubezpieczenia zawierają w sobie koszty ew. ratownictwa) koszt ok. 50zł za tydzień
 • zostanie wyznaczona osoba która będzie trzymała i rozlicza kasę wspólną
 • jeśli ktoś jest wegetarianinem lub jest na coś uczulony, proszę o zgłoszenie tego
 • ​prysznic bierzemy w porcie, jeśli będzie taka konieczność to łazienka z prysznicem i ciepłą wodą jest na jachcie (staramy się nie używać, bo oszczędzamy wodę podczas rejsu)​
 • jeśli jadą pary, zajmują dwuosobową kajutę (ale nie muszą 🙂 ), pojedyncze osoby dzielimy kajuty męskie i żeńskie

za kasy jachtowej opłacamy:

 • wyżywienie
 • ubezpieczenie kaucji około 30€/dzień czarteru (dzięki czemu składamy się po 50€, a nie po 250€)
  opłaty portowe
 • paliwo
 • silnik zaburtowy
 • końcowe sprzątanie
 • podatek turystyczny
 • inne koszty wspólne o których zdecyduje załoga

meteo

z danych statystycznych wynika, iż w tym okresie powinniśmy oczekiwać temperatur w zakresie 22 w dzień i 13 w nocy, a z praktyki wiem, że w listopadzie temperatury często sięgają tam 28 stopni w dzień 🙂

Jednostka

jacht Sun Odyssey 440 (2019)

s/y Obi Wan Kenobi

Jacht którym będziemy płynąć to nowy model linii Sun Odyssey, który doskonale zachowuje się na wodzie i gwarantuje swoim gościom maksimum komfortu podczas podróży. Projektanci łodzi zadbali o ergonomiczny projekt wnętrza dzięki czemu mamy do dyspozycji dużą przestrzeń salonu. Nasza jednostka jest w wersji 4 kabinowej.

Jacht uhonorowany nagrodą „Best Cruising Monohull 2018” przyznawaną przez amerykański magazyn Sail.

 • Length 13.00 m
 • Beam 4.29 m
 • Draught 2.20 m
 • Displacement 8561.00 kg
 • Berths 10 (8 + 2 dinette)
 • Cabins 4
 • WC / Shower 2
 • Engine Yanmar 57 HP
 • Fuel capacity 200.00 l
 • Water capacity 530.00
 • Total Sail Area 90.00 m2
 • EU Homologation A
 • inne:
  bow thruster, cockpit table, dinghy, gangway, railing net (on request), lazy jack, external speakers, sprayhood, deck shower, lazy bag, electric windlass

skontaktuj się z nami

zadzwoń: +48 733 710 608
lub napisz: sailskipperpl@gmail.com

Loading...

Subskrybuj

aby jako pierwszy otrzymywać informacje o naszych nowych oferach i promocjach.

Obiecujemy że nie będziemy cię niepokoić częściej niż raz na tydzień!

Dziękujemy za subskrypcję!