fbpx
+48 733 710 608 info@sailskipper.pl

 RECJA / CYKLADY

Cyklady i Zatoka Sarońska.
Z Aten na Santorini i/lub z powrotem.

dwa rejsy one-way – żeby zobaczyć więcej i nie wracać do tego samego miejsca:

1.) 2023.04.29 – 2023.05.06  Ateny – Santorini (rejs nr 2023/18)
po drodze: Poros, Aegina, Hydra, Milos, Kimolos, Sifnos, Serifos, Folegandros, Sikinos, Poliegos, Ios.

2.) 2023.05.06 – 2023.05.13  Santorini – Ateny (rejs nr 2023/19)
po drodze: Ios, Paros, Naxos, Mykonos, (Giaros), Delos, Siros, Serifos, Kithnos, Kea.

Dużym jachtem, na początku sezonu, gdy jest już przyjemnie ciepło ale nie ma jeszcze turystów i tłumów nawet w najbardziej obleganych zazwyczaj miejscach. Ceny, kuchnia i pogoda rewelacyjne…  Średnie temperatury sięgają wtedy 26C i 20C w nocy… Spokojny i niewymagający rejs one-way żeby zobaczyć więcej i nie wracać w to samo miejsce. W planie tylko najpiękniejsze i najbardziej spektakularne (również te najbardziej znane) zakątki Cyklad. 

Na każdej wyspie będzie okazja żeby ją zwiedzić samochodami, skuterami, quadami lub czas trekking, Całodzienne postoje w ciekawych miejscach, postoje na kotwicy, kąpiele, jeśli chcecie – nocne pływanie, restauracje i gotowanie.

To moment na żeglowanie na Cykladach również z powodów pogodowych, nie ma Meltemi (wieje w tym właśnie rejonie w sezonie czyniąc żeglugę wymagającym doświadczeniem 😉 ), a to przekłada się na brak wielodniowych sztormów, które często wymuszają zmianę trasy lub w ogóle uniemożliwiają żeglugę.

Zwiedzimy zakątki przepełnione historią, przepięknym kontrastem soczystej zieleni, białych wapiennych skał, błękitu nieba i turkusu morza. Cyklady słyną z upraw pistacji migdałów, wędzonych mięs, niepowtarzalnych słodyczy i potraw – to m.in. im zawdzięczają swoją sławę.

Ateny

Aegina

Poros

Hydra

Serifos

Sifnos

Milos

Folegandros

Ios

Santorini 

Paros

Naxos

Mykonos

Tinos

Andros

Kea

Przebieg rejsu

I etap: 2023.04.29
z Aten na Santorini 
(nr 2023/18)
po drodze: Poros, Aegina, Hydra, Milos, Kimolos, Sifnos, Serifos, Folegandros, Sikinos, Poliegos, Ios.

długość rejsu: 200Mm / 7dni (ok. 30Mm / dzień)
łącznie ok. 50h żeglugi / 7 dni

Startujemy z Aten (Alimos Marina), na jachcie meldujemy się w sobotę o godz. 17:00, prowiantujemy jacht, spędzamy noc w porcie, a następnego dnia rano wyruszamy w kierunku Cyklad po drodze zatrzymując się na chwilę na Aeginie, a stąd płynąc w kierunku Poros może staniemy na chwilę na kąpiel w zatoce do której wpływają lecznicze wody siarkowe? Stąd popłyniemy na Poros i po obiedzie udamy się na Hydrę. Co do zasady żeglujemy w dzień, chyba, że załoga zdecyduje i będzie czuła się na siłach żeglować również w nocy. Odcinek z Hydry na Milos to dobra okazja żeby przy sprzyjających warunkach płynąć w nocy. Podczas całego rejsu wedle możliwości i uznania zatrzymujemy się na wyspach na całodniowe i nocne pobyty w portach lub na kotwicy. Proponowane miejsca do zwiedzania to miejsca opisane w przebiegu trasy powyżej – oczywiście nie oznacza to że na każdej będziemy stać cały dzień ale na pewno warto tam się zatrzymać choć na chwilę 🙂 Rejs kończymy na Santorini, dotrzemy tam w piątek lub w sobotę rano i ok. 9:00 opuszczamy jacht. Ze względu na specyficzne warunki cumowania na Santorini miejsce postoju będzie znane dopiero po dopłynięciu na Wyspę. Najprawdopodobniej będzie to u podnóża schodów prowadzących do Oia lub na południowym końcu wyspy niedaleko mariny Vlychada.

II etap: 2023.05.06
z Santorini do Aten
(nr 2023/19)
po drodze: Ios, Paros, Naxos, Mykonos, (Giaros), Delos, Siros, Serifos, Kithnos, Kea.
długość rejsu: ok. 180 Mm / 7dni (ok. 30Mm / dzień)
łącznie ok. 40h żeglugi / 7 dni

Startujemy z Santorini (dokładne miejsce odbioru ustalimy przed rejsem, związane jest to ze specyficznymi warunkami postoju przy wyspie), najprawdopodobniej będzie to u podnóża schodów prowadzących do Oia lub na południowym końcu wyspy niedaleko mariny Vlychada. Okrętujemy się w sobotę od godz. 17:00 spędzamy tu noc, a następnego dnia rano wyruszamy na północ, w kierunku Ios. Żeglujemy w dzień, chyba że załoga zdecyduje i będzie czuła się na siłach żeglować również w nocy. Wedle uznania zatrzymujemy się na wyspach na całodniowe i nocne pobyty w portach lub na kotwicy. Rejs kończymy w Atenach (Alimos Marina), przybywamy tam w piątek o 17:00, tam nocujemy i w sobotę do godz. 9:00 opuszczamy jacht.

Charakter rejsu

Rejs turystyczny szkoleniowo-stażowy, to znaczy że doświadczenie żeglarskie nie jest wymagane, ale jeśli chcesz to czeka na Ciebie dużo nauki i praktyki oraz zaświadczenie PZŻ o odbytym stażu morskim.

W planie nocne postoje w portach i na kotwicy, wedle możliwości i chęci załogi również nocne pływanie. Dużo okazji do zwiedzania, kąpiele, całodniowe postoje w ciekawych miejscach. Kambuz podaje potrawy kuchni lokalnej.  Wedle życzeń załogi możemy stołować się w restauracjach gdy jesteśmy na lądzie tym bardziej że Grecja należy do jednych z najtańszych regionów morza śródziemnego i ma czym się pochwalić również w kontekście kulinarnym, znam też miejsca z własnych doświadczeń gdzie można zjeść bardzo dobrze przygotowane greckie potrawy 🙂

Koszt

 • cena za 1 osobę:
  I etap (29.04): 1 miejsce w dwuosobowej kabinie: 520€ lub 2490zł
  II etap (6.05): 1 miejsce w dwuosobowej kabinie: 485€ lub 2290zł
 • (płatne w 3 ratach: 1. w ciągu 48h od rejestracji 2. do 6.02.2023, 3. do 1.04.2023.) 
 • składka burtowa (w tym Twoje wyżywienie): 100-150€ / tydzień
 • kaucja zwrotna: 50€

kajuty:

 • Wybór kajuty wg zasady, kto rezerwuje pierwszy ten pierwszy wybiera.
 • Jeśli wybierasz się sama/sam co do zasady dzielimy kajuty na męskie i żeńskie więc dostaniesz miejsce w odpowiedniej kajucie.
 • Kajuta dla jednej osoby na wyłączność: +100% ceny
 • Kajuta z łazienką na wyłączność: +100€ x2 (2 osoby)
  (tylko jedna taka kabina na każdym rejsie)

REJESTRACJA / REZERWACJA REJSU

rezerwacji możesz dokonać poprzez wypełnienie i wysłanie formularza klikając na poniższy przycisk

po wypełnieniu formularza online i przesłaniu go do nas potwierdzimy Ci dostępność miejsca oraz prześlemy dane do przelewu zaliczki, na wpłatę lub potwierdzenie wpłaty zaliczki czekamy 2 dni – tyle trwa Twoja rezerwacja. Po tym czasie nie gwarantujemy dostępności miejsca – zadzwoń lub spytaj czy jest dla Ciebie jeszcze miejsce aby dokonać ponownej rezerwacji. 🙂

Teraz podróżuj na nasze rejsy NO STRESS, przygotowaliśmy dla Ciebie ubezpieczenie na wypadek rezygnacji lub przerwania z podróży w różnych ważnych przyczyn losowych, również z powodu zachorowania i wielu zdarzeń losowych które spotkają Ciebie lub Twoją rodzinę. Tutaj dowiesz się więcej: https://sailskipper.pl/ubezpieczenie-na-wypadek-rezygnacji-z-podrozy/

Inne

załoga: 10 osób

UWAGA
Kapitan zawsze bierze pod uwagę preferencje załogi co do przebiegu trasy, jednakże, ze względu na prognozowaną pogodę oraz zważywszy na subiektywną ocenę umiejętności załogi i jej stan – dbając o jej bezpieczeństwo, kapitan może podjąć decyzję o zmianie zarówno trasy rejsu jak i portów początkowego i końcowego w przypadku bardzo złych warunków pogodowych.

Transfery

do/z Aten i Santorini:
bezpośrednio z:
Modlina (WMI)
Krakowa (KRK)
Katowic (KTW)
Warszawy (WAW)
Poznania (POZ)

UWAGA!
Siatka połączeń tanich linii lotniczych pojawia się dopiero na przełomie lutego/marca, warto wstrzymać się do tego czasu z zakupem biletu.

Proszę sparwdzić też połączenia czarterowe przez stronę eskay.pl i biletyczarterowe.r.pl
Szukając połączeń z przesiadką sprawdź również opcje lokalnych linii: OlimpicAir, SkyExpress, Aegean, może przydatne okażą się również połączenie promowe: ferries.gr

W celu koordynacji przejazdu utworzona zostanie grupa na kilka miesięcy przed rejsem. Zachęcam, jeśli będziecie mieli czas, do wybrania się wcześniej i pozostania kilka dni po rejsie 🙂 Miejsca startu i końca rejsów nie są przypadkowe, warto spędzić tam trochę czasu 🙂

Polecam wyszukiwarki: Azair , Kayak  Skyscanner

Transfery między lotniskiem a portem:
Do Aten taxi lub bus (jeśli będziecie docierać większymi grupami) lub autobus (w Atenach z lotniska do portu: X96 w kierunku Pireus z lotniska w Atenach.
Santorini: busy, komunikacja lokalna (proste połączenia).

Organizacja na rejsie

załogę dzieli​my​ na wachty, które pełnią swoje obowiązki rotacyjnie: kambuz (kuchnia) zmiana raz dziennie, nawigacja (sterowanie ale również pełni rolę wachty kotwicznej i trapowej) zmiana w zależności od stanu załogi co 3-4h. Wachty wyznacza kapitan pierwszego dnia rejsu. Szczególnie wachta nawigacyjna jest pod okiem oficera lub kapitana bo .. bezpieczeństwo przede wszystkim, jeśli pływamy w nocy zakładamy kamizelki asekuracyjne/ratunkowe, szelki i przypinamy się – tak samo w dzień jak mocno wieje (pow. 4B). Wszyscy przechodzimy szkolenie pierwszego dnia z podstawowych zasad korzystania z jachtu​, a​ chętnych uczymy też umiejętności żeglowania.

​Bezwzględnie (!) nie używamy alkoholu podczas pływania i nie rozmawiamy o polityce 🙂

co zabrać na rejs i podstawy etykiety jachtowej:
znajdziesz pod tym linkiem

składka burtowa
oprócz kosztu rejsu​ załoga składa się na koszty wspólne które przeznaczamy na: żywność ​(​żywimy się z założenia na jachcie, jest pełna kuchnia lodówka itd… ale oczywiście nie jest to obligatoryjne, restauracje też są …niemal wszędzie, pomogę w ustaleniu jadłospisu i samym gotowaniu 😉 – jeśli ktoś nie wierzy w swoje siły w tym względzie), opłaty portowe, paliwo do jachtu, ubezpieczenie, ubezpieczenie jachtu, sprzątanie po rejsie, zezwolenie na żeglugę (transit-log), jeśli zdecydujemy to i silnik do pontonu – sam ponton z wiosłami jest w cenie czarteru​.

z kasy jachtowej opłacamy:
wyżywienie
ubezpieczenie kaucji (dzięki czemu kaucja jest dużo mniejsza)
opłaty portowe
paliwo
silnik zaburtowy
końcowe sprzątanie
inne koszty wspólne o których zdecyduje załoga

kaucja
dotyczy ew. uszkodzeń jachtu, zakładamy że jeśli ktoś utopi np. bosak albo zniszczy się coś na jachcie, to koszt takiej usterki jest kosztem wspólnym i po potrąceniu przez armatora równowartości szkody – resztę zwróconą dzielimy równo)

inne

 • ubezpieczenie: indywidualnie lub mogę w tym pomóc (uwaga nie wszystkie ubezpieczenia zawierają w sobie koszty ew. ratownictwa) koszt ok. 70zł za tydzień
 • zostanie wyznaczona osoba która będzie trzymała i rozlicza kasę wspólną
 • jeśli ktoś jest wegetarianinem lub jest na coś uczulony, proszę o zgłoszenie tego
 • ​prysznic bierzemy w porcie, łazienka z prysznicem i ciepłą wodą jest również na jachcie (w ograniczonej ilości więc staramy się oszczędzać)

Jednostka

jacht Beneteau Cyclades 50,5

To nasz jeden z najlepiej wyposażonych jachtów. Beneteau Cyclades 50,5 zarejestrowany jest na 12 osób, co czyni tę jednostkę wyjątkową pośród innych dostępnych do czarterowania na wodach greckich. Informacje techniczne i lista standardowego wyposażenia znajduje się poniżej.

Ponadto chcielibyśmy zwrócić Waszą uwagę na:

 • elektryczny kabestan do obsługi grota
 • oświetlenie LED
 • generator
 • klimatyzację
 • ogrzewanie
 • kuchenkę mikrofalową
 • odbiornik TV
 • dodatkowy akumulator serwisowy
 • baterie słoneczne, dzięki którym nie trzeba wyłączać lodówek, płynąc pod żaglami
 • Grot rolowany w maszcie
 • Genua na rolerze
 • Bimini
 • Szprycbuda
 • GPS – Ploter
 • Autopilot
 • Głębokościomierz
 • Wskaźnik prędkości i kierunku wiatru
 • Ster strumieniowy
 • Elektryczna winda kotwiczna
 • Elektryczny kabestan
 • Baterie słoneczne
 • Ponton
 • Silnik do pontonu
 • Gniazdko 12 Volt
 • Gniazdka 220 Volt
 • Radio CD – MP3
 • Lodówki 2 szt.
 • Głośniki w kokpicie
 • Stolik w kokpicie
 • Prysznic w kokpicie
 • Drabinka kąpielowa

Subskrybuj

aby jako pierwszy otrzymywać informacje o naszych nowych oferach i promocjach. Obiecujemy, że nie będziemy cię niepokoić częściej niż raz na kilka tygodni! :)

Dziękujemy za subskrypcję!